MP200-Programlanabilir Lojik Kontrolör
MP200, temel endüstriyel uygulamaları için yüksek performanslı, ekonomik ve esnek çözümler sunan bir otomasyon denetçisidir.
MP200 sahip olduğu geniş fonksiyon blokları ile sürükle bırak mantığıyla programlanabilen çok kolay kullanımlı ve yüksek
yetenekte bir plc cihazıdır.MP200 ve tüm bileşenleri Türk mühendislerince geliştirilmiş ve Türkiye de üretilmektedir.

Merhabalar !

Bu günkü yazımızda PLC si ve yazılımı tamamen Türk mühendisler tarafından yapılan, tasarlanan Mikrodev Marka PLC ve microdiagram programının kullanımını anlatmaya çalışacağız. Programı sol taraftaki Program Deposu Menüsünden indirebilirsiniz. Program 36,7MB boyutundadır. Program microsetup.rar olarak winrar dosyası formatında iniyor. Sıkıştırılmış dosyayı üzerinde farenin sağ tuşu ile klasöre çıkart seçeneği ile çıkartınız. Yeni oluşan klasör içerisindeki setup dosyasına çift tıkladığınızda program kurulumu başlayacaktır. Program yönlendirmesi ve kurulumu Türkçe'dir.

Mikrodev PLC firması 2006 yılında proje bazlı faaliyetlerine başlamıştır. Firma son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine yönelerek gerçekleştirdiği proje tecrübeleriyle beraber kendi ürünlerini üretmeye yoğunlaşmıştır. Bunun sonucunda Endüstriyel Otomasyon alanında Türkiye'de ürün gamı en geniş firmalardan biri haline gelmiş bulunmaktadır.