Teknolojinin gelişiminde Yunan felsefesi çok konuşulur, Batı'daki Rönasans ve Reform hareketleri hep konuşulur. Bütün Teknolojik gelişmeler Avrupaya atfedilir. Fakat uzak doğuyu unutmamak lazım:)

Tayvan kökenli kendi tabirleriyle küçük fakat profesyonel bir PLC üreticisi FATEK.  FATEK Automation Corporation 1992 yılında bir grup PLC mühendisi tarafından kurulmuş. Yüksek kaliteli yüksek hızlı ve ve yüksek fonksiyonlu PLC üretimi üzerine yoğunlaşılmış.

 

Firmanın geleceğe dair yazdığı, ve çizdiği yol haritası oldukça iddialı. Programlarının sadece 3- 5MB boyutlarında olması, ilk başta acaba çok mu acemiler ? sorusunu aklınıza getiriyor. Ama kullandıkça birçok ihtiyacınızı karşıladığını görüyorsunuz. PLC ye ihtiyaç olmadan simulasyon yapabilmeniz iyi tarafı. ama ekstradan program kurmanız gerekiyor

HMI panel için kullanılna program sadece 28 MB boyutunda kurulumda serial istiyor.

Kurulumu daha sonra anlatmaya çalışacağız.

Fatek firması kendilerini şu şekilde tanımlamış.

FATEK Otomasyon Şirketi, PLC Ar-Ge bir grup mühendisi tarafından 1992 yılında kurulan bie Tayvan PLC üreticisidir. . Biz küçük, yüksek-kaliteli ve yüksek fonksiyonlu mikro PLC pazarına odaklandık ve kendi markamız "FATEK"i oluşturduk. Şimdilerde sektördeki büyük popülerliliğimizin hazzını duyuyoruz.

 Diğer dünya standartlarında PLC üreticileri ile karşılaştırıldığında, firmamız çok küçük bir firmadır. Ama, biz tasarım teknoloji kalite ve araştırma geliştirme yeteneklerinde  profesyonel üreticileriz. Bizim ilk stratejimiz kaliteye odaklanmak ve teknolojinin işlevselliğini artırmak ve kullanmaktır. sonrasındamüşterilerimize seçmek için arayüz genişletmek için PLC modelleri daha fazla çeşitlilik sağlamak için küçük bir fabrika esneklik avantajı yararlanmak edildi. Ayrıca müşteriye özel özel talimatlar veya donanım ve yazılım geliştirdi. 

Buna ek olarak, FATEK Tayvan yerel pazarda bir PLC lider üreticisidir. Pazar payını ülkede yeterince artırmış olsa bile, uluslararası pazarda büyümek amaçlarımız arasındadır. Firmamızı ürünleri dizi UL, CE, ve Lloyd gibi uluslararası sertifikasyon birimleri için başvuruların kabul edilmiştir. Uluslararası pazarlama kolaylaştırmak için, 2004 yılı sonunda çeşitli kalite belgelerini aldık.

PLC sanayi olgun bir endüstri olarak kabul edilir, ama bu aynı zamanda rekabet nispeten yoğun olduğu anlamına gelir. Biz piyasada sadece kaliteli fonksiyonel teknoloji üreten ve kontrol maliyet yönetim şirketlerine yönelen firmaların bu sektörde kazanan firma olacağına inanıyoruz. Günümüzde zaten gereksinimleri karşılayan bir çok PLC  vardır. Sonraki PLC işlevselliğini artırma ve teknik çığır açmak çok zordur. PLC hizmeti alacak firmaların dikkatini çekmek için  Ağ (Ethernet, Internet ...), endüstri standardı ağ (Field bus ...) gibi iletişim konularına çalışılması gerekir.  Firmamız gelecekte kendini bu alanda güçlendirmeye devam edecektir.

Firmanın Adresi :Fatek Automation Corp. 26F, NO.29, Sec. 2, Jungjeng E. Road, Danshuei Jen,  Taipei Hsien, Taiwan, R.O.C.