Fatek FBs-10MA Özellikleri
6 adet giriş; 4 adet 10KHz hızlı sayıcı girişi, 2 adet düşük hızlı giriş, 4 adet röle çıkış, 3 haberleşme kapısı, İlave modül eklenemez

1992 yılında kurulan Fatek Automation Corporation ekonomi ve fonksiyonaliteyi birleştirdiği kaliteli PLC ürünleri ile bugün Tayvan’ın en büyük ve dünyanın sayılı üreticileri arasında önde gelen bir marka olmuştur.

Kendi sınıfındaki plcler ile kıyaslandığında teknik özellikleri ile ayrıcalıklı bir konuma yerleşmiştir. Fatek PLC sıcaklık ölçümü ve PID uygulamalarında, ağırlık ölçümlerinde, yüksek performans ile pozisyon kontrolu gerektiren uygulamalarda ekonomik çözümler sunan bir markadır. Desteklediği Modbus ASCII / RTU / TCP protokolleri ile farklı cihazlar ile hızlı ve kolay haberleşebildiği gibi, geliştirilen açık protokoller ile haberleşmeyi çok daha esnek hale getirmiştir.

Teknolojinin gelişiminde Yunan felsefesi çok konuşulur, Batı'daki Rönasans ve Reform hareketleri hep konuşulur. Bütün Teknolojik gelişmeler Avrupaya atfedilir. Fakat uzak doğuyu unutmamak lazım:)

Tayvan kökenli kendi tabirleriyle küçük fakat profesyonel bir PLC üreticisi FATEK.  FATEK Automation Corporation 1992 yılında bir grup PLC mühendisi tarafından kurulmuş. Yüksek kaliteli yüksek hızlı ve ve yüksek fonksiyonlu PLC üretimi üzerine yoğunlaşılmış.